بیوگرافی مهندس موسوی صدر

اطلاعاتی برای آشنایی بیشتر با من

من توحید موسوی صدر متولد 18 اسفند 1358 جلفا هستم. پدرم یک نظامی بود که سال 68 بازنشسته شد. بعد از آن نیز یک شرکت حمل و نقل بین المللی تأسیس کرد. کمی بزرگ تر شدم و از دوران راهنمایی، بعد از ظهرها بعد از مدرسه به شرکت پدر رفته و به او در کارها کمک می کردم. درس را هم در مسیر رفت و برگشت و یا در آنجا می خواندم. بعد از دیپلم، دانشگاه را در مقطع کارشناسی در رشته عمران آب در تبریز به اتمام رساندم. البته دانشگاه را ابتدا از دانشگاه مشهد پذیرفته شدم ولی به دلیل این که باید در کارها به پدر کمک می کردم، بعد از دو سال به دانشگاه تبریز انتقال گرفتم.

در دوران دانشگاه هم ضمن درس کار می کردم. بعد از دانشگاه هم تا سال 1390 در زمینه پیمانکاری شروع به فعالیت کردم. از سال 1390 هم به طور رسمی وارد کار تجارت و بازرگانی شدم. ابتدا با واردات خودرو و دیگر اقلام مثل پنبه و گوشت شروع به فعالیت کردم. هلدینگ SITI  ترکیه را در ترکیه تأسیس کردم که در 5 حوزه فعالیت می کند ولی عمده فعالیت آن در حوزه نساجی و فعالیت های شیمایی در زمینه تجارت کود و اوره است. از سال 1397 هم وارد فعالیت تولیدی شده و شرکت شمس لبن ارس را در منطقه آزاد تجاری ارس با نگاه به صادرات تأسیس کردم که دو محصول کره و روغن حیوانی را تولید و صادر می کنیم.

در زمینه صادرات هم عمده صادرات ما کره و روغن حیوانی است که تولید خودمان است. تقریبا 100 درصد ظرفیت تولید را به صادرات اختصاص داده ایم. در واقع واحد تولیدی شمس لبن را از نظر تجهیزات تولید، کنترل کیفی و آزمایشگاهی از همان ابتدا برپایه صادرات تأسیس کردیم تا بتوانیم محصولات مان را براساس استانداردهای جهانی و به ویژه منطقه اوراسیا تولید کنیم. هدف مان هم از ابتدا بازار هدف منطقه اوراسیا به ویژه روسیه بود.

دلیل این که این منطقه را انتخاب کردیم این بود که منطقه اوراسیا یک منطقه جغرافیایی و تمدنی بزرگ است. از نظر جمعیتی هم یک بازار مصرف بزرگی برای تولیدات ما است. به لحاظ فرهنگی و تاریخی هم با برخی کشورهای این منطقه اشتراکات زیادی داریم.

علاوه بر اینها، از نظر قیمتی هم، قیمت محصولات لبنی ایران نسبت به تولیدات سایر کشورها مثل ترکیه و بلاروس، قیمت رقابتی و خوبی است. تا سال قبل هم تنها شرکتی که از ایران توانست صادرات کره حیوانی به منطقه انجام دهد، شرکت شمس لبن ارس بود. به خاطر ممنوعیت صادرات از طرف ایران برای دیگر تولیدکننده ها و دلیل دوم این استانداردهایی بود که محصولات ما آنها را پاس کرده بودند. به این دو دلیل ما تنها صادرکننده کره و روغن حیوانی به منطقه بودیم و البته اکنون نیز این صادرات ادامه دارد.